baner

Banery na nieruchomości: Przepisy, obowiązki i strategie dla agentów nieruchomości

Banery na nieruchomości są potężnym narzędziem marketingowym dla agentów nieruchomości. Jednak przed przystąpieniem do zawieszania banerów, warto znać przepisy prawne, które mogą dotyczyć tej kwestii, lokalne wymogi oraz skuteczne strategie. W tym artykule przedstawimy Ci kompleksowy przewodnik, który pozwoli Ci zawiesić banery w sposób zgodny z przepisami, skuteczny w promocji oraz estetyczny. Dowiedz się więcej o kwestiach związanych z banerami na nieruchomościach i zwiększ swoje szanse na sukces w branży!

Sprawdź lokalne przepisy dotyczące reklamy zewnętrznej, w szczególności umieszczania banerów

Przepisy dotyczące umieszczania banerów reklamowych mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Skonsultuj się z lokalnymi władzami, takimi jak urząd miasta lub gminy, aby dowiedzieć się, czy istnieją jakieś ograniczenia lub wymogi dotyczące banerów na nieruchomościach. Zapytaj, czy konieczne jest uzyskanie jakiegoś pozwolenia lub zgłoszenie zawieszenia baneru i czy nie należy uiścić związanej z tym opłaty. W szczególności takie uregulowania wprowadzają przepisy krajobrazowe (ustawa krajobrazowa). W niektórych przypadkach także miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego mogą zawierać wymogi i ograniczenia dotyczące reklam i banerów. Mogą określać np. lokalizacje, rozmiary, kolory, treści czy inne szczegóły dotyczące reklam i banerów na terenie danego obszaru. 

Jeżeli nieruchomość znajduje się w obszarze objętym ochroną zabytków, zawieszenie baneru może wymagać zgody odpowiednich instytucji lub konserwatora zabytków. Natomiast jeśli baner ma być zawieszony w pobliżu dróg publicznych, konieczne może być uzyskanie zgody od odpowiedniego organu drogowego.

Niezastosowanie się do obowiązujących w danym miejscu przepisów może rodzić dotkliwe konsekwencje finansowe. 

Skontaktuj się z właścicielem nieruchomości i uzyskaj jego zgodę

Zanim zawiesisz baner na danej nieruchomości, upewnij się, że masz zgodę właściciela. Nie zawsze jest to wyłącznie osoba, z którą zawierasz umowę pośrednictwa. W przypadku budynku wielorodzinnego decyzje w tej sprawie mogą być także po stronie wspólnoty lub spółdzielni. Uzyskaj pisemną zgodę, a najlepiej podpisz umowę lub porozumienie, w którym określone zostaną warunki a także czas i miejsce powieszenia baneru. To jest ważne, aby uniknąć potencjalnych sporów lub nieporozumień w przyszłości.

Zaprojektuj właściwą treść i wielkość

Przemyśl odpowiednią wielkość i czytelność baneru, aby był on efektywny jako narzędzie marketingowe. Jeśli baner będzie oglądany z daleka, litery muszą być odpowiednio duże, aby można było je łatwo przeczytać. Ogranicz ilość treści na banerze, dzięki temu zwiększasz czytelność i powodujesz, że więcej osób odezwie się do Ciebie z pytaniem. “NA SPRZEDAŻ” lub “NA WYNAJEM” i numer telefonu to podstawowe elementy treści baneru. Można wskazać jeszcze miejsce, gdzie zainteresowani mogą uzyskać dodatkowe informacje – podając adres www lub kod QR, który przeniesie na odpowiednią stronę w internecie. Warto rozważyć zamieszczenie zdjęcia z wizerunkiem agenta, Ociepla to kontakt, buduje relacje, oraz pomaga w budowaniu marki osobistej agenta. 

Zwróć uwagę na estetykę i bezpieczeństwo

Podczas zawieszania baneru na nieruchomości, wybierz miejsce, gdzie uzyskasz właściwą ekspozycję. Zadbaj o estetyczne i bezpieczne umieszczenie go. Upewnij się, że baner jest dobrze zamocowany i nie stanowi zagrożenia dla przechodniów ani samej nieruchomości. Częstym elementem mocującym wykorzystywanym przez agentów nieruchomości są opaski zaciskowe tzw. “trytytki”. Zwróć uwagę na ich jakość, wybierz odpowiednią długość oraz kolor, który lepiej w danym przypadku wtopi się w tło. 

Zwróć także uwagę na stabilność konstrukcji, do której mocujesz baner. Powinna być solidna i stabilna. 

Jeśli miejsce gdzie umieszczasz baner narażone na występowanie silnych podmuchów wiatru, warto zamówić produkt ze specjalnej siatki, która przepuszcza powietrze. Będzie stawiać mniejszy opór, a tym samym będzie bardziej odporna na tego typu zjawiska atmosferyczne. 

Monitoruj stan baneru

Regularnie sprawdzaj stan baneru, aby upewnić się, że jest on nadal czytelny i dobrze utrzymany. Jeśli baner ulegnie uszkodzeniu lub stanie się nieczytelny, należy go jak najszybciej naprawić lub zastąpić. Dbając o estetykę baneru, utrzymasz profesjonalny wizerunek swojej agencji nieruchomości, a także uzyskasz zamierzony efekt w postaci kontaktów z banerów. Czasami zjawiska atmosferyczne (wiatr, burza, grad) a czasami to zwykły ludzki wandalizm powoduje, że banery zostają uszkodzone i będą wymagać wymiany. 

Pamiętaj o czasie trwania umowy

Określ czas trwania, na jaki zawieszasz baner na nieruchomości. Jeśli czas ten zostanie przekroczony, usuń baner zgodnie z umową z właścicielem. Niezgodne z tym działanie może budzić negatywne reakcje i prowadzić do problemów prawnych.

Podsumowanie

Zawieszanie banerów na nieruchomościach jest ważnym elementem strategii marketingowej agentów nieruchomości. Przestrzeganie przepisów prawnych, uzyskanie zgody właściciela nieruchomości oraz dbanie o estetykę i czytelność banerów to kluczowe kroki do osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie. W niektórych przypadkach baner zapewnia 60-90% wszystkich kontaktów na daną ofertę nieruchomości, a dodatkowo pomaga w budowaniu rozpoznawalności agenta lub agencji nieruchomości na lokalnym rynku, dlatego warto korzystać z tej możliwości. 

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.