agent nieruchomości jak zostać artykuł blog

Co pomaga być skutecznym agentem nieruchomości

Jak to się dzieje, że choć doba u każdego z nas ma 24 godziny to jedni agenci radzą sobie dobrze i bardzo dobrze, a inni choć gonią przysłowiową “piętkę” mają mierne osiągnięcia? Co pomaga być skutecznym agentem nieruchomości? Jakim narzędziom warto się przyjrzeć i co wdrożyć? Poniżej kilka modeli przydatnych w codziennej pracy agenta nieruchomości.

Macierz Eisenhowera

Czy słyszałeś kiedyś o takim modelu zwanym Macierz Eisenhowera? To bardzo proste narzędzie pomagające w ustawianiu priorytetów i zadań. Korzystanie z macierzy Eisenhowera pomoże agentom nieruchomości zwiększyć produktywność pracy, realizować rozwój osobisty, polepszyć sposób zarządzania sobą w czasie oraz zadaniami do wykonania. Jest to idealny sposób planowania działań dla wszystkich, którzy potrzebują kontroli w pracy i w życiu.

Macierz składa się z czterech ćwiartek uszeregowanych według ważności i pilności:

  1. Pilne i ważne
  2. Niepilne i ważne
  3. Pilne i nieważne
  4. Niepilne i nieważne

Każdą wykonywaną lub planowaną czynność należy przyporządkować do odpowiedniej ćwiartki, a następnie podjąć działania:

  1. Rzeczy pilne i ważne zrób jak najszybciej, na przyszłość minimalizuj sytuacje, gdy ważne rzeczy stają się pilne
  2. Niepilne i ważne – planuj! To najważniejszy obszar Twojej pracy, robisz rzeczy ważne w komfortowych warunkach (zaplanowane), bez zbędnej presji czasu
  3. Pilne i nieważne – deleguj. Nie musisz ich zrobić osobiście, poszukaj kogoś kto może Cię zastąpić, a na przyszłość pomyśl o większej asertywności
  4. Niepilne i nieważne – wyrzuć. Życie jest sztuką wyborów i naprawdę nie wszystkie rzeczy trzeba robić

Po takiej selekcji już wiesz co masz robić 🙂

Zasada Pareto

Zasada Pareto zwana też zasadą 80/20 mówi o tym, że 20% Twoich nakładów i wysiłku odpowiada za 80% osiąganych efektów. Uzyskanie 80% Twoich przychodów wymagało 20% Twoich działań. Pozostałe 80% działań niewiele wniosło… Dlatego kluczowe jest zdefiniowanie tych 20% i wykonywanie ich więcej. Co może być w owych 20%? Np. zamykanie transakcji, spotkania na pozysk oferty czy umawianie spotkań z klientami. O zasadzie Pareto pisałam przy okazji innego artykułu dotyczącego efektywnej pracy agenta nieruchomości. Najlepiej płatne czynności jakie wykonuje agent nieruchomości – jak planować swoją pracę, aby osiągać najlepszy efekt i zarabiać więcej – dostępny jest także na blogu, warto zajrzeć ;).

“Bat” odpowiedzialności

Bardzo trudno jest zarządzać “osobą w lustrze”. Wynika to z tego, że w wielu sprawach zarówno podjęte wyzwania jak i ich wykonanie nie wychodzą poza Waszą parę. Samemu sobie łatwiej odpuścić. Dlatego w zwiększeniu odpowiedzialności pomóc może inna osoba. Partner w życiu, partner w biznesie czy partner we współpracy. Jeśli mamy pójść sami np. na jakieś spotkanie networkingowe, to jeśli się tam z kimś umówimy jest większa szansa niż jeśli nikt nie wie o planach naszego przybycia. Dlatego warto umawiać się z innymi na wspólne działania (wspólne akcje marketingowe, wspólne sesje telefoniczne itp.) aby wzajemnie być swoim wsparciem i odpowiedzialnością. Bo sukcesu nie odnosi się samemu!

Co pomaga być skutecznym agentem nieruchomości

Te trzy, wydawałoby się proste modele pomagają świetnie uporządkować kalendarz, wykonywać więcej kalorycznych rzeczy i osiągać wyższą efektywność osobistą. Polecam!

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *