home staging

Domowy home staging – kilka trików, które pomogą Ci w samodzielnej stylizacji domu lub mieszkania na sprzedaż

Sprzedajesz dom lub mieszkanie, ale nie przewidziałeś w swoim budżecie wydatków na profesjonalny home staging? A może nie masz czasu i ochoty na większe domowe metamorfozy lub uważasz to za zupełnie zbyteczne? Nie bagatelizuj jednak tego tematu. Wszak ludzie “kupują oczami”. Z jakiegoś (metafizycznego) powodu jedno mieszkanie podoba się bardziej niż inne lub któryś dom bardziej przyciąga kupujących niż sąsiednie. To czasem drobiazgi i detale sprawiają, że czujemy “to coś”. Pozwól nabywcom poczuć we wnętrzu klimat ich domu, aby ułatwić im podjęcie decyzji.

Oto kilka rad i wskazówek jak własnym sumptem i niedrogo wystylizować lokum tak, aby stało się bardziej domowe, ciepłe i zachęcające.

Kwiaty w wazonie – wybierz trwałe świeże (nie sztuczne) kwiaty, które mają delikatny zapach, i które szybko nie zwiędną. Dobrze sprawdzą się róże czy goździki. Na wiosnę świetnym pomysłem mogą być tulipany i żonkile. Kwiaty w bukietach ułóż ciasno w wazonach. Ogonki możesz spiąć gumką. Pamiętaj o podcinaniu łodyg i zmieniaj wodę co kilka dni – kwiaty dłużej zachowają świeżość.

Patera z owocami – owoce są symbolem obfitości, dobrobytu i szczęścia. Są niedrogie, mają wiele kolorów i są różnej wielkości. Łatwo je dopasować do danego pomieszczenia. Najlepiej sprawdzą się pomarańcze, cytryny i zielone jabłka. Miękkie owoce jak banany, gruszki czy jagody szybko tracą świeżość. Kiedy wybierzesz owoce do dekoracji, po prostu ułóż je na paterze albo w szklanej lub ceramicznej misie. Naturalnie i po prostu, bez finezyjnych konstelacji.

Poduszki – kilka poduszek ułożonych na kanapie czy łóżku będzie ciekawą dekoracją. Nie można jednak przesadzić z ich liczbą, aby zbytnio nie rozpraszały. Mogą mieć różne kształty i rozmiary, ale powinny być w spójnej tonacji.

Ręczniki – weź miękkie, jasne ręczniki, poskładaj i ułóż w stos w łazience, a także zawieś (złożone) na drążku. Dodadzą klimatu i ciepła, a także sprawią wrażenie większego ładu.

Szafki w sypialni – nocny stolik, toaletka czy komoda nie powinny być miejscem ekspozycji osobistych bibelotów i pamiątek. Schowaj również zdjęcia i portrety. Im mniej przedmiotów na wierzchu – tym lepiej. Kilka książek, mała roślina, świeca, lampa – to wystarczające dekoracje.  

Stolik kawowy lub ława – tutaj można trochę poszaleć. Na części mogą zostać wyeksponowane atrakcyjne książki i albumy, część można zagospodarować tacą ze świecami dekoracyjnymi lub świecznikiem, a część może pozostać pusta. W środku można postawić dużą roślinę lub bukiet kwiatów w wazonie.

Szafa czy garderoba – chcesz czy nie, potencjalni kupujący zajrzą do środka. Pusta szafa lub garderoba mogą sugerować, że już się wyprowadziłeś i potrzebujesz szybko sprzedać. Zagracona przestrzeń i bałagan w szafie nie poprawią prezentacji Twojego domu. Dlatego poukładaj rzeczy i zaprowadź porządek. Jednolite wieszaki, ubrania ułożone kolorami, ładne kartony i pudełka do przechowywania sprawią, że oglądanie garderoby będzie przyjemnością.

Jeśli chcesz sprzedać lub wynająć nieruchomość i potrzebujesz kogoś, kto nie tylko da wskazówki jak przygotować dom lub mieszkanie do prezentacji, ale też pomoże w wielu innych obszarach związanych ze sprzedażą lub wynajmem nieruchomości – zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi agenci przeprowadzą Cię przez cały proces aż do finalizacji transakcji i przekazania lokalu nowemu nabywcy (czy najemcy). Będą też doradzać i oszczędzą Twój czas.

Agata Stradomska 16-03-2018 Domowy home staging – kilka trików, które pomogą Ci w samodzielnej stylizacji domu lub mieszkania na sprzedaż

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *