Drogi sąsiedzie KUPIĘ BEZPOŚREDNIO

Drogi Sąsiedzie, kupię bezpośrednio….

“KUPIĘ BEZPOŚREDNIO mieszkanie 1 lub 2 pokojowe w tym budynku. Może być do remontu. Jestem osobą prywatną – członkiem spółdzielni WSM “XYZ”, nie pośrednikiem (po co zwracać się do pośrednika, jeżeli można sprzedać/kupić bezpośrednio) Tel…”

Nie ma tygodnia, aby w bloku nie pojawiły się w skrzynkach ogłoszenia tej lub podobnej treści. Czasem podpisuje się pod nimi “Sąsiad”, czasem “Ola i Tomek”. Cechuje je prosta forma, nieraz są stylizowane na pismo odręczne… Ot, młodzi ludzie, aby zaoszczędzić na “prowizji pośrednika” (bo każdy grosz się liczy) szukają w okolicy swojego wymarzonego lokum.

Ale czy naprawdę?

Jeśli w to uwierzyłeś “Drogi Sąsiedzie” – to jest wielce prawdopodobne, że zostałeś nabity w butelkę i sprzedałeś mieszkanie osobie, która zawodowo trudni się w “kupowaniu mieszkań poniżej wartości rynkowej”. Później odsprzedaje ona z zyskiem Twoje mieszkanie (czasem wcześniej remontując je a czasem tylko robiąc niedrogi “lifting”, aby lepiej się prezentowało). I choć to rodzaj pracy (działalności), to taki kupiec w większości przypadków nie ujawni Ci swojego prawdziwego statusu. Aby uzyskać lepszą cenę działa tak, abyś miał poczucie, że jest osobą prywatną. Chce tylko oszczędzić swoje i Twoje pieniądze.

Pozorne oszczędności, jakimi jest niezapłacenie wynagrodzenia pośrednika zamienią się w realną stratę wynikającą ze sprzedaży mieszkania kilkanaście lub więcej procent taniej, niż można było sprzedać to mieszkanie wystawiając je na rynku. Dodatkowo pośrednik zapewnia doradztwo, obsługę organizacyjną transakcji i może odciążyć Cię z wielu obowiązków związanych ze sprzedażą nieruchomości.

Dlatego “Drogi sąsiedzie”, jeśli myślisz o sprzedaży swojego mieszkania ZWRÓĆ się do pośrednika. Sprawdź na jakie USŁUGI i WSPARCIE możesz liczyć. Dowiedz się jak wygląda rynek i jaką CENĘ realnie będziesz mógł uzyskać. ILE będzie trwał i jak będzie przebiegał proces sprzedaży. Pośrednik za swoje usługi pobierze wynagrodzenie, ale per saldo może być to dla Ciebie zdecydowanie korzystniejsza opcja niż “KUPIĘ BEZPOŚREDNIO”.

AS [11-10-2018] Drogi Sąsiedzie, kupię bezpośrednio….

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *