Gdzie szukać okazji inwestycyjnych na rynku lokali mieszkalnych?

Gdzie szukać okazji inwestycyjnych na rynku lokali mieszkalnych?

Gdzie szukać okazji inwestycyjnych na rynku lokali mieszkalnych? Ciekawym sposobem inwestowania w nieruchomości jest zakup mieszkań czy domów do remontu, podniesienie ich wartości, a następnie szybka sprzedaż. Sposób ten jest przeznaczony dla osób, którym zależy na dużym i szybkim zysku. To również idealne rozwiązanie dla osób, które nie inwestują pieniędzy z myślą o pasywnym zarabianiu, a agresywnym pomnażaniu kapitału. Dlatego najważniejsza w tym przypadku jest cena zakupu i jej stosunek do rynkowej wartości mieszkania. Gdzie znaleźć takie okazje inwestycyjne?

Wielu inwestorów szuka perełek i okazji. Istnieje wiele form pozyskiwania informacji o takich okazyjnych nieruchomościach. To kwestia wprawy, doświadczenia  i budowania relacji.

Bądź na bieżąco

Warto regularnie przeszukiwać popularne portale ogłoszeniowe, przeglądać ogłoszenia w prasie. Kolejny sposób to poczta pantoflowa, przez wielu inwestorów bardzo ceniona, ze względu na fakt, iż często przy zakupie najważniejszy jest czas. Trafia się świetna okazja i zazwyczaj czasu na podjęcie decyzji nie ma zbyt wiele. Liczy się zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Znajomości więc są nieocenioną formą pozyskiwania perełek na rynku nieruchomości.

Licytacje komornicze, tak i nie

Źródłem okazji inwestycyjnych mogą być spółdzielnie mieszkaniowe, zarządcy nieruchomości lub komornicy. Licytacje komornicze można bez problemu wyszukać w internecie. Ale czy są bezpieczne? Niska cena mieszkania może spowodować, że w licytacji weźmie udział spore grono inwestorów, a w efekcie cena zostanie wywindowana w górę. Oferta przestanie być atrakcyjna. Ponadto często zdarza się, że nieruchomości sprzedawane w drodze licytacji komorniczych mają wady prawne. Inwestor, który ma za sobą długie lata praktyki, będzie potrafił ocenić, czy sytuacja jest prosta do rozwiązania, czy też nie. Początkujący inwestor może  mieć z tym problem.

Sourcing!

Na polskim rynku wykształciła się nowa metoda pośrednictwa, tak zwany sourcing. To wyszukiwanie i dostarczanie okazji inwestycyjnych na zlecenie inwestorów. Dotyczy to głównie agentów nieruchomości, którzy oprócz wyszukiwania ofert dla swoich klientów, wyszukują perełek dla inwestorów. Oczywiście nie za darmo. Za takie informacje się płaci i to nie mało.

Żerowanie czy pomaganie?

Mieszkania poniżej ceny rynkowej najczęściej są sprzedawane przez osoby w trudnej życiowej sytuacji. Takie osoby są często zdesperowane i zależy im, aby szybko otrzymać gotówkę. Są skłonne sprzedać nieruchomość znacznie poniżej ceny rynkowej. Do takich osób, najczęściej dociera się pocztą pantoflową. Trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte i reagować na informacje, że ktoś znalazł się w trudnej sytuacji i natychmiast potrzebuje gotówki. Dla jednych to żerowanie na nieszczęściu drugiej osoby, dla innych najlepszy sposób na okazję inwestycyjną!

[AS] 07-03-2020 Gdzie szukać okazji inwestycyjnych na rynku lokali mieszkalnych?

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Komentarze

  Grzegorz

  (11 maja 2020 - 15:45)

  Ciekawy artykuł. Czy Pani zdaniem obecna sytuacja wpłynie na rynek wynajmu w dłuższym okresie?
  Pozdrawiam.

   Agata Stradomska

   (21 maja 2020 - 18:14)

   Po zakończeniu pandemii rynek najmu będzie się stabilizował, ale nic nie będzie już takie samo jak przedtem 🙂 Zobaczymy, co zostanie – jaki procent niepłacących lokatorów, ilu wymagających eksmisji, ile pustostanów, jaka część najmu krótkoterminowego przeniesie się na długi termin. Natomiast zawsze w dobrej lokalizacji będzie zainteresowanie najmem. Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *