Ile czasu pracuje agent nieruchomości

Ile czasu pracuje agent nieruchomości ? Plan dnia agenta.

Ile czasu pracuje agent nieruchomości ? Do poszukania odpowiedzi na to pytanie skłoniło mnie kilka ostatnio przeprowadzonych rozmów z dobrymi i bardzo dobrymi agentami nieruchomości.

„Bez pracy nie ma kołaczy” – takie polskie przysłowie, znane od lat, znajduje tutaj potwierdzenie. Ale zaraz, ktoś powie „pracuj mądrze, a nie ciężko”, tak to też prawda. Bo nie chodzi wcale o to, żeby pracować po 12 godzin, 7 dni w tygodniu. Wystarczy 8, ale efektywnie przepracowanych. I tutaj tkwi sedno.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie ile czasu pracuję, a ile przecieka przez palce. Niestety, w pracy agenta o uciekający czas wcale nie trudno. Często mamy do czynienia z natłokiem zadań, które powodują, że w danej chwili „nie wiadomo, w co ręce włożyć”. A potem jest tylko gorzej. Po okresie dużych spiętrzeń, przychodzi czas na odpoczynek i regenerację…. a potem już dwa kroki do braku sprzedaży w kolejnych miesiącach.

Warto więc przygotować się do tej pracy z kalendarzem, planując każdego dnia działania, które są niezbędne, aby iść do przodu. Blokowanie czasu na pozyskiwanie klientów i na spotkania, znacząco porządkuje nasz dzień. Bez względu na inne zadania, najważniejsze rzeczy są zaplanowane. A jeśli coś jest zaplanowane, to najprawdopodobniej się wydarzy.

Co do pozostałych spraw, trzeba zawsze ustalić priorytety. Stawiać sobie pytania – czy to jest dla mnie ważne, i czy na pewno to ja muszę to zrobić. Zawsze można zorganizować sobie pomocnika czy asystenta, który ogarnie niektóre tematy. A byś może niektóre zadania wcale nie muszą być zrobione.

Ujarzmić kalendarz. Brzmi dumnie? Aby to ułatwić przygotowałam ramowy plan pracy agenta nieruchomości, uwzględniający najistotniejsze sprawy. Tak, nie każdy dzień będzie tak wyglądać. Czasem są szkolenia. A czasem potrzebne kilka dni wolnego. Ale planując większość dni zgodnie z tym planem (lub innym, własnym, ale konsekwentnie), z pewnością życie agenta stanie się prostsze.

W moim planie godzin jest więcej niż 8. Ale to pozwala wykorzystać powstałe luki czasowe np. pomiędzy spotkaniami na załatwienie swoich spraw.

A najlepsi agenci pracują od godziny 8.00. I mają plan działań na każdy dzień, aż do wieczora. Bo w naszym fachu większość spotkań z klientami jest po 16, kiedy ludzie wracają z pracy.

Jak wam się podoba ramowy plan dnia? Coś byście dodali, zmienili?

AS „Ile czasu pracuje agent nieruchomości” [11-08-2019]

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Komentarze

    Pozyczpodzastaw.pl

    (30 sierpnia 2019 - 10:22)

    Bardzo ciekawy artykuł, często ludzie nie zdają sobie sprawy, że jest to ponad dziesięciogodzinna praca 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *