agent nieruchomości pozyskiwanie ofert

Jak mieć więcej ofert: Sekrety skutecznego pozyskiwania nieruchomości

W świecie nieruchomości transakcje to nie tylko kwestia sprzedającego i kupującego, to również sztuka skutecznego pozyskiwania ofert. Oto kilka kluczowych zasad, które pomogą Ci zdobywać więcej ofert i rozwijać swój biznes w branży nieruchomości.

Oferty to klucz do biznesu nieruchomości

Choć w transakcjach jest równowaga pomiędzy sprzedającymi a kupującymi, jednak to sprzedający częściej stają się kupującymi, generując kolejne transakcje, niż odwrotnie. Warto zatem skupić się na tworzeniu atrakcyjnych propozycji, które przyciągną uwagę właścicieli nieruchomości.

Dobry marketing generuje nabywcę

Marketing ofert nieruchomości to klucz do generowania nabywców, a co za tym idzie – nowych możliwości biznesowych.Jeden z tych nabywców kupi, ale może kilku kolejnych zleci nam poszukiwanie domu marzeń. Dzięki pracy z ofertami jest mniejsze znaczenie losowości, a większe rzetelnej pracy agenta. 

Oferty to źródło kolejnych leadów

Zadowoleni klienci to skarb, który przyciąga kolejne oferty. Łatwiej zbudować mocne relacje z klientami sprzedającymi, dbając o ich potrzeby. Zyskasz nie tylko pozytywne opinie, lecz także nowych klientów.

Problemy z pozyskiwaniem ofert

Bez względu na trendy rynkowe, sprzedający często mają obiekcje, a pozyskiwanie leadów jest coraz droższe.

 Jak mieć więcej ofert? Jak sobie z tym poradzić? Oto trzy sposoby: Bądź jak…

 
Agent Górnik – pokaż, jak wydobywać oferty
  • Zbuduj i pracuj ze swoją bazą danych. Możesz mieć tam  sprzedających, kupujących, członków rodziny, znajomych, obsłużonych klientów, inwestorów itp. Wszystkie osoby, z którymi zetknąłeś się w biznesie. 
  • Cold Call czy Warm Call – zawsze łatwiej i przyjemniej rozmawiać ze “starym znajomym”, niż z kimś kto nie chce agenta, a dziennie odbiera telefony od kilkunastu
  •  Stosuj strategię regularnych kontaktów i follow up, pytaj o polecenia i możliwy biznes
 Agent Lanser: pokaż, jak przyciągać oferty
  • Personal branding: Zbuduj rozpoznawalność, stań się marką. Możesz to robić aktywną promocją czy uczestnictwem w społecznościach lokalnych
  • Outdoor i internet: Wykorzystuj różne formy reklamy dla dotarcia do swojej grupy docelowej
  • Ekspert mode: Stawaj się ekspertem, dziel się wiedzą. Pisz bloga, prowadź webinary, nagrywaj podcasty, wydaj książkę
 Agent Pająk: pokaż, jak budować sieci 
  • Daj wartość branży – bądź rozpoznawalny i polecany w swojej niszy
  • Systemy wymiany ofert, MLS, rynek pierwotny: wykorzystaj możliwe narzędzia.budując sieć dostępnych ofert
  • Przedsiębiorcy usług komplementarnych: doradcy kredytowi, notariusze, geodeci, prawnicy i inni fachowcy – buduj swoją sieć kontaktów i utrzymuj relacje. Pamiętaj – aby coś dostać, najpierw coś zaoferuj

Maszynka do Generowania Ofert = Maszynka do Pieniędzy

Efektywne pozyskiwanie ofert to klucz do sukcesu. Jak maszynka do generowania leadów prowadzi do ofert, tak oferty prowadzą do zysków. Pamiętaj, że skuteczne strategie i wszechstronne podejście mogą otworzyć drzwi do niekończącej się puli nieruchomości do sprzedaży. Wybierz swoją ścieżkę, bądź jak Agent Górnik, Lanser, i Pająk – zdobywaj więcej ofert i ciesz się rosnącym sukcesem! 

Zapraszam do zapoznania się z moim poprzednim artykułem – Skąd tak wysokie ceny na rynku nieruchomości i co je napędza

Image by pressfoto on Freepik

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *