rynek nieruchomości klucze wynajem mieszkań rent dyskryminacja najemców nierówności na rynku rynek wynajmu

Nierówność szans na rynku nieruchomości. Jak sobie z tym radzić?

Podczas gdy najemców na rynku nieruchomości jest coraz więcej, a ilość nieruchomości jest stała, pozyskanie najemcy nie sprawia właścicielom mieszkań najmniejszej trudności. Najchętniej poszukiwanym najemcą jest ten posiadający stały dochód i solidne zaplecze finansowe. Im więcej takich osób wynajmuje jedno mieszkanie, tym jest stabiliniejsza sytuacja dla właściciela danej nieruchomości. Stąd rodzina z dwojgiem pracujących rodziców jest bardziej atrakcyjna niż samotna mama z dziećmi. Ze względu na szerzące się stereotypy, nie jest to jedyna grupa narażona na dyskryminację. Są nimi też między innymi studenci, obcokrajowcy, osoby posiadające zwierzęta domowe i większe rodziny. Wobec tego powstaje pytanie – skąd ta dyskryminacja?

Z napisanego przeze mnie artykułu, opublikowanego na stronie infor.pl dowiesz się m.in.

Skąd się bierze ta dyskryminacja? Jak poprawić swoją atrakcyjność jako najemca? Jakie są szanse na zmianę rynku najmu? Jacy najemcy są szukani na rynku nieruchomości?

Link do artykułu: Dowiedz się więcej.

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *