Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości w Polsce przez osobę mieszkającą za granicą

Jak sprzedać odziedziczoną nieruchomość w Polsce przez osobę mieszkającą za granicą

Poza krajem żyle blisko 20 milionów Polaków i osób polskiego pochodzenia. Jeśli mają jeszcze rodzinę w Polsce, mogą zostać spadkobiercami w przypadku śmierci osoby bliskiej. Coraz częściej w skład spadku wchodzi nieruchomość lub jej część. Co ma zrobić spadkobierca, który odziedziczył taki majątek, a nie zamierza z niego korzystać? Jak wygląda sprzedaż odziedziczonej nieruchomości w Polsce przez osobę mieszkającą za granicą?

Najczęściej będzie chciał sprzedać taką nieruchomość, a najlepiej szybko. W najnowszym artykule, który został opublikowany na stronach Infor.pl poruszam właśnie tę problematykę.

Czy nabycie nieruchomości przez cudzoziemca będzie wymagana zgoda

Jak przebiega postępowanie spadkowe i ile może potrwać

Co trzeba zrobić i jakie dokumenty zgromadzić, aby sprzedać odziedziczoną nieruchomość.

Zapraszam do lektury artykułu. Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości w Polsce przez osobę mieszkającą za granicą a jeśli nie znalazłeś tam odpowiedzi na swoje pytanie – zapraszam do kontaktu.

AS [28.09.2021]

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *