Jak zostać superagentem, którego wszyscy polecają

Jak zostać superagentem, którego wszyscy polecają.

Pracować na poleceniach to marzenie każdego początkującego agenta nieruchomości, szczególnie po soczystej sesji cold callingu. Bo kto lubi słyszeć nie, nie i nie… (i oby tylko zwykłe “nie”, a nie gorzej :)) Wobec tego jak stać się superagentem, którego wszyscy polecają?

Oto kilka wskazówek, jak działać, aby otrzymywać polecenia:

Dawanie.

Większość agentów myśli głównie o braniu, a obawiają się coś dać od siebie. Myślą, że jak za dużo klientowi powiedzą, pokażą – ten skorzysta z ich wskazówek i zrobi wszystko sam! Hm…. jeśli ktoś wierzy, że podczas kilkuminutowej rozmowy można przekazać klientowi całą wiedzę i wszystkie doświadczenia z wielu lat działalności w branży, to gratuluję wyobraźni. A jeśli nawet nie masz wieloletnich doświadczeń – to przecież ile godzin spędziłeś ucząc się zawodu, czytając fachową literaturę – tego naprawdę nie włożysz w kilka wskazówek. Co można dać wartościowego klientowi? Np. rekomendację ceny, informację o transakcjach i ofertach z okolicy, opinie o rynku, o nieruchomości, sugestie dotyczące stanu nieruchomości, porady, wskazówki itp. Im więcej dasz tym więcej do Ciebie wróci – to tak działa! 

Ważność.

Pozwól klientowi czuć się ważnym w relacji z Tobą. Nie wywyższaj się, nie pokazuj klientowi jak mało wie. Nie narzucaj rozwiązań – tego nikt nie lubi. Pozwól klientowi wyciągnąć własne wnioski, zadawaj pytania i aktywnie słuchaj, dopytuj, pozwól mu mówić. Jeśli to klient będzie więcej opowiadał – to będzie czuć się, że jest w centrum uwagi. Będąc uważnym słuchaczem, dowiesz się o wielu sprawach, dzięki czemu będziesz mógł dopasować cały proces do klienta.

Mniej obiecuj, więcej rób.

Rozczarowanie i niespełnione obietnice psują relację. Dlatego zobowiązuj się do tego, czego jesteś pewien, a rób wszystko, co jest możliwe – z pewnością zasłużysz na efekt pozytywną ocenę w oczach klienta. Jeśli stosujesz standardy (np. home staging, zdjęcia wykonane przez fotografa, określony sposób promocji)  – stosuj je do każdego, nawet najmniejszego zlecenia. Ktoś, kto dziś ma na wynajem kawalerkę, może w przyszłości zapewnić Ci kilka transakcji w roku! 

Rozwiązuj problemy.

Kiedy na drodze pojawiają się problemy, staraj się je rozwiązywać lub znajdować rozwiązania. Nie ma nic gorszego, jak agent “piętrzący problemy” na drodze do transakcji. Dla wielu klientów proces sprzedaży czy zakupu nieruchomości jest sam w sobie stresujący, dlatego oszczędzanie nerwów klientom się opłaci – będą zadowoleni i odwdzięczą się poleceniami 🙂 

Bądź w kontakcie.

Nawet jeśli nic się nie dzieje, stale informuj klienta o sytuacji. Mów co zrobiłeś, jak wygląda obecnie sytuacja i co zamierzasz zrobić. Bądź szczery i nie szukaj na siłę pozytywów, jeśli sprzedaż stoi w miejscu. Wskazuj prawdopodobne przyczyny takie sytuacji i rekomenduj rozwiązania. Raz w tygodniu bądź w kontakcie z każdym ze swoich bieżących klientów, a nie stracisz z nimi relacji i pokażesz swój profesjonalizm. 

Cel klienta Twoim celem.

Pokazuj, jak ważny dla Ciebie jest interes klienta. Pamiętaj – zarobisz, jeśli on zrealizuje swój plan. A kiedy będzie zadowolony – nie tylko bezproblemowo Ci zapłaci Twoje wynagrodzenie, ale i wróci do Ciebie z kolejnymi transakcjami i poleceniami. Klient powinien czuć, że jesteś po jego stronie, że wspierasz go w negocjacjach warunków, czy pomagasz w realizacji jego planów. 

Miej czas. 

Są takie momenty w relacji z klientem, że trzeba na chwilę się zatrzymać, porozmawiać, potowarzyszyć… Udane negocjacje, pojawiające się trudności, umowa przedwstępna czy sprzedaży mogą być związane z pewnym ładunkiem emocjonalnym po stronie klienta. Miej dla swojego klienta wtedy czas, wysłuchaj, opowiedz historię.. czasem wystarczy być po prostu. To są magiczne chwile, ale one właśnie budują relacje – często na wiele, wiele lat!

Jak widzisz, zostać polecanym superagentem to nie jest wcale takie trudne, wystarczy dobrze zbudować relację, być uczciwym i zaangażowanym oraz tak obsłużyć klienta tak, aby na końcu powiedział “Wow” 🙂 🙂  Wtedy jest duża szansa, że wróci do Ciebie z jednym, dwoma a może nawet trzema kolejnymi transakcjami – swoimi lub znajomych. Jeśli chcesz, aby klienci zapamiętywali Cię na dłużej – traktuj ich jak nowych znajomych i pozostań z każdym z nich w kontakcie. Także po transakcji. 

[10-04-2021] AS – Jak zostać superagentem, którego wszyscy polecają.

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Komentarze

    Iga

    (25 kwietnia 2021 - 18:59)

    Bardzo ciekawy artykuł, kilka świetnych rad! 😀 Jeśli interesujesz się tematem rynku nieruchomości i jesteś z Wrocławia to zapraszam również na naszą stronę i bloga tutaj : milton-nieruchomosci.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *