rynek nieruchomości luksusowych

Nieruchomości z górnej półki. Jak wygląda rynek nieruchomości luksusowych w Polsce

Polski rynek nieruchomości luksusowych dopiero się rozwija. Wynika to z faktu, iż 10 i więcej lat temu zupełnie inaczej postrzegaliśmy luksus i potrzebę jego posiadania. Deficyty wszelkich dóbr spowodowały, że deweloperzy w pierwszej kolejności dostarczali mieszkania dla przeciętnego “Kowalskiego”, często pomijając potrzeby bardziej zamożnych ale i wymagających osób. Duże apartamenty nierzadko powstawały więc z połączenia dwóch lub trzech mieszkań, a osoby o dużych wymaganiach częściej decydowały się na budowę rozległych rezydencji, głównie poza ścisłym terenem miast.

Dziś niektóre z tych nieruchomości są wystawione na sprzedaż, i długo czekają na nabywcę. Bardzo specyficzne, mało uniwersalne rozwiązania architektoniczne, nieprzystosowanie do współczesnych potrzeb czy nieciekawe otoczenie sprawiają, że osoby nawet z całkiem pokaźnym budżetem, pomimo pozornego urodzaju nie mogą znaleźć niczego dla siebie.

Kupując nieruchomość luksusową, nawet jeśli jest kupowana do własnego użytku, nabywcy patrzą na nią jak na inwestycję, zastanawiając się jaki będzie jej potencjał do późniejszej odsprzedaży lub wynajmu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, od kilku lat dostępne są na rynku przestronne apartamenty i penthouse’y w luksusowych budynkach z szeroką infrastrukturą i w odpowiednim otoczeniu. Najczęściej znajdują się w popularnych kurortach – nadmorskich czy górskich, ale też w miastach takich jak Warszawa, Gdańsk czy Gdynia i to bardzo blisko centrum. Zainteresowanie takimi nieruchomościami wzrasta. Nabywają je zarówno obcokrajowcy jak i Polacy, a wiele z nich jest wynajmowane.

Rynek nieruchomości luksusowych jest w Polsce stosunkowo młodym rynkiem, ale rosnące zainteresowanie, także ze strony inwestorów instytucjonalnych sprawia, że w najbliższych latach będzie się rozwijać.

Agata Stradomska 08-02-2018 Nieruchomości z górnej półki – jak wygląda rynek nieruchomości luksusowych w Polsce

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *