Maria Krycka

Rozmowa z Marią Krycką – Skuteczną agentką nieruchomości, Doradcą ds. nieruchomości w Białe Lwy – Nieruchomości.

Mario, opowiedz jak trafiłaś do branży pośrednictwa nieruchomości?

Do branży trafiłam przez znajomego, który zajmował się nieruchomościami. Znaliśmy się od wielu, wielu lat. Znajomy wiedział, że jestem sztukmistrzynią sprzedaży i powiedział, że widzi mnie w nieruchomościach. I choć z początku opierałam się, bo ja się w tym nie widziałam, to postanowiłam mu zaufać. On mnie przekonywał mówiąc, że jeśli mu uwierzę, to będę mu wdzięczna do końca życia. I dziś tak jest.

I jesteś mu wdzięczna?

Tak, jestem mu wdzięczna.

A powiedz mi proszę, czym się wtedy zajmowałaś zawodowo?

Byłam wtedy czynnym architektem i zajmowałam się pilotowaniem biznesmenów w różnych przedsięwzięciach w Polsce. To też były trudne tematy bo z jednej strony mega wymagający klienci a z drugiej strony zdarzały się nierealne oczekiwania, szczególnie w kontekście przepisów budowlanych w Polsce. 

Byłaś architektem wnętrz?

Nie, architektem kubaturowym – budynki, osiedla.

To kiedy ta zmiana była? Jak długo pracujesz jako agent nieruchomości?

Jestem w tym zawodzie 4,5 roku. 

O, to już masz za sobą wiele doświadczeń! A gdybyś popatrzyła na ten czas wstecz, to co było Twoim największym osiągnięciem w tej karierze?

Moim największym osiągnięciem było i wciąż jest moje podejście do klienta. Ja traktuję klienta holistycznie. Nie tylko skupiam się na nieruchomości, którą mi prezentuje, tylko też dowiaduję się dlaczego to robi, jakie ma plany w życiu, co go zmusza do sprzedaży i staram się dowiedzieć o wszystkich okolicznościach, które temu towarzyszą. Bardzo często okazuje się, że sprzedaż nieruchomości jest początkiem naszej dobrej znajomości a nawet przyjaźni. Pomagam też takim osobom pilotować bardzo wiele spraw życiowych, nie tylko związanych z nieruchomościami. Ja bardzo lubię kontakty z ludźmi, lubię pomagać. Mam bardzo wielu znajomych w różnych gałęziach biznesu i życia, dlatego mogę pomóc w wielu sprawach. A taką postawą zaskarbiam sobie ich zaufanie, są pozytywnie zaskoczeni, że ktoś naprawdę chce im pomóc. Potem też polecają mnie z wielką serdecznością innym osobom. 

A widzisz, a ja właśnie chciałam Cię o to zapytać – w jaki sposób dzisiaj pozyskujesz klientów, jak oni do Ciebie trafiają?

Dziś klienci trafiają do mnie przede wszystkim przez polecenia. Dbam też o swój wizerunek w mediach społecznościowych. Na facebooku prowadzę swój fanpage: Maria Krycka – Skuteczna Agentka Nieruchomości obecnie buduję swoją stronę landingową. Chodzi o to, aby każdy klient przed spotkaniem ze mną mógł zebrać informację na mój temat, a wiele osób szuka wiedzy w internecie. 

Ja też jestem człowiekiem, który szuka ludzi, takim “doludnym” 🙂 Często jestem na spotkaniach networkingowych czy na spotkaniach towarzyskich. Dzięki spotkaniom poznaje się ludzi. A kiedy ludzie widzą, że ja z taką pasją działam z nieruchomościami i profesjonalnie się nimi zajmuję, wtedy z otwartym sercem polecają mnie swoim najbliższym.

W Twojej opinii to, że jesteś polecana jako agent, jest przede wszystkim wynikiem …

… Jestem polecana jako agent, bo mnie ludzie traktują jako “magiczną kobietę” – myślą, że ja to wszystko mogę 🙂 Jest w tym oczywiście trochę przesady. Ale ja w czym tylko mogę to ludziom pomagam. W każdej dziedzinie życia – czy z problemach z dziećmi, czy rodzicami, w pracy, karierze biznesowej. Często robię to bezwiednie, odruchowo, z porywu serca. Czasami spojrzenie osoby z zewnątrz, bez emocji, potrafi rozwiązać ich problemy, z którymi borykali się przez lata. 

A czy tak było zawsze, od samego początku, czy też było trochę inaczej?

Oczywiście, zaczynałam jak każdy inny agent od zimnych telefonów, choć w moim przypadku szybko przeradzały się w ciepłe. Bo ja kocham rozmawiać przez telefon. I umiem tak poprowadzić rozmowę, aby zimny telefon mógł być początkiem ciepłej znajomości. 

Mario, a co według Ciebie było takim największym krokiem milowym w Twojej karierze agenta nieruchomości, kiedy od takiego agenta, który wykonywał zimne telefony, zostajesz osobą, która jest rozchwytywana w swojej dziedzinie i polecam innym?

Przełomowe momenty to były tak naprawdę w każdej mojej rozmowie telefonicznej, kiedy udawało mi się przekonać rozmówcę do spotkania. Bo przecież ja mogłam mu pomóc nie tylko w sprawach nieruchomości, ale też w innej dziedzinie życia mogę udzielić mu wsparcia. I miałam spotkania!

Dziś, na co mogą liczyć Twoi klienci jeśli chodzi o obsługę? Jaki serwis nieruchomościowy im oferujesz? 

Moim atutem jest kompleksowa obsługa klienta w całym procesie od początku do końca. Mam za sobą wielu profesjonalistów, fachowców w swoich dziedzinach, do których mogę zwrócić się o pomoc, jeśli będzie ona wykraczała poza moje kompetencje. Klienci, których obsługuję nie mają wątpliwości, że aż do czasu przekazania kluczy będą pilotowani z najwyższą klasą i z wiedzą. 

Ja też mogę zapewnić, że będę wspierać klienta, aby przy sprzedaży nieruchomości uzyskał możliwie najwyższą cenę rynkową. Nie boję się rozmawiać z kupującymi o oczekiwaniach klienta, także tych cenowych, nawet jeśli cena jest wysoka. Negocjacje są zazwyczaj najbardziej stresującą i nieprzyjemną fazą procesu sprzedaży, a ja mogą go w tym wyręczyć. 

Powód dla którego ludzie Cię “kupują” i do Ciebie przychodzą to….

….. to miłość do ludzi. 

Co w tej pracy lubisz najbardziej?

W tej pracy najlepsze jest oczekiwanie na rzeczy nieoczekiwane. Zaskakiwana jestem często, przez np. różne sytuacje życiowe. To dla mnie jest fascynujące. Mogę powiedzieć, że moje życie zawodowe jest jak sztuka teatralna – każdy dzień to inna odsłona…

To fakt, ta praca lubi nas zaskakiwać! A czy oprócz tego jest jeszcze coś w tej pracy, bez czego nie mogłabyś żyć i znajdujesz to tutaj?

Oczywiście! Nie mogłabym żyć bez kontaktu z ludźmi! Największym skarbem tej pracy są ludzie.

A po pracy, jak spędzasz czas wolny?

Oczywiście, też towarzysko. Ja mam bardzo dużo przyjaciół, bardzo często gdzieś wyjeżdżam, wychodzimy gdzieś razem: kino, imprezy, tańce … bardzo lubię tańczyć. Gdzie jest dwie osoby, albo więcej to już tam na pewno jestem!

Mario, a jedna rada dla kogoś kto jest na początku drogi nieruchomościowej, chce pozyskiwać więcej klientów to…

Trzeba przede wszystkim stawiać na pierwszym miejscu klienta i nie myśleć o pieniądzach. Pieniądze zawsze przyjdą, kiedy się traktuje swój zawód jak pasję i widzi się tylko dobro klienta, jego zadowolenie, wyeliminowanie jego trosk, bo to przecież często wiąże się troskami klientów o ich przyszłość finansową. To się bardzo przekłada później na wdzięczność i polecenia. A przecież o to nam chodzi! 

I ostatnie pytanie na dziś – jakie są Twoje największe wyzwania zawodowe?

Na obecną chwilę moim największym wyzwaniem jest rozszerzenie mojego pola działania na ten moment na inne kraje europejskie. Mam już umówione spotkanie z dużymi inwestorami z Wielkiej Brytanii i Włoch, którzy są zainteresowani inwestowaniem w nieruchomości w Polsce.  

To ja Ci bardzo dziękuję za tą rozmowę, życzę Ci wielu sukcesów nieruchomościowych i osobistych, i tego, abyś zrealizowała wszystkie swoje plany i cele. Ściskam i dziękuję, że jesteś w naszym zespole! 

Maria Krycka – Jest architektem z talentem sprzedażowym. 
Potrafi w każdej nieruchomości znaleźć potencjał, wartość niedostrzeganą czasami nawet przez samego właściciela. Uważnie słucha klientów poszukujących nawet bardzo specyficznych adresów i znajduje wymarzoną nieruchomość. Należy do wielu organizacji biznesowych i tam poznaje przyszłych kupujących i sprzedających klientów. W niezwykle skutecznej sprzedaży nieruchomości pomaga jej indywidualne podejście do każdej osoby i bardzo duże grono prywatnych znajomych z Polski i z zagranicy. Jest pasjonatką sprzedaży i to przekłada się na wymierne wyniki jej pracy. Agent Roku 2020 w agencji Białe Lwy w Warszawie. 
Poznaj Marię: https://bialelwy.pl/doradcy/agent-nieruchomosci/maria-krycka/475-49366

Agata Stradomska – Menadżer, trener, sprzedawca.
Nieruchomości stały się jej pasją, a zajmuje się tym, ponieważ lubi pomagać ludziom. Jej motto to: “Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu.”
Ma interdyscyplinarne wykształcenie, 20 letnie doświadczenie w sprzedaży i obsłudze klienta, w tym ponad 10 lat w branży nieruchomości. Obecnie jako menedżer agencji nieruchomości Białe Lwy, buduje tą markę na polskim rynku i zarządza 60-osobowym zespołem doradców ds. nieruchomości.
Jest entuzjastą i propagatorem amerykańskiego sposobu pracy w pośrednictwie gdzie filarami są współpraca, wyłączność, aktywny marketing i budowanie wieloletnich relacji z klientami.
Jest również trenerem, szkoleniowcem, autorem kursów dla branży nieruchomości, a także pisze na blogu agataonieruchomosciach.pl 
Poznaj Agatę: https://bialelwy.pl/doradcy/agent-nieruchomosci/agata-stradomska/475-49309 

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *