Rynek nieruchomości w Cap Skirring w Senegalu (Afryka)

Rynek nieruchomości w Cap Skirring w Senegalu (Afryka)

Cap Skirring – pełen uroku kurort Senegalski (region Casamance), z piękną plażą wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Jest tam ciepło. Temperatury w dzień od 24 do ponad 30 stopni Celsjusza. Pora sucha trwa od listopada do marca i jest najlepszym czasem do podróżowania w te okolice.

Informacje o mieście

W mieście znajdują się sklepy, zakłady usługowe, restauracje, lokalny bazar i market. W markecie ceny znajdują się na produktach (lub półkach) i za zakupy można nawet zapłacić kartą, co nie jest typowe. Tu jednak najczęściej zakupy robią przyjezdni. Miejscowi zaopatrują się na bazarze i u lokalnych sprzedawców, gdzie ceny są umowne i zróżnicowane – inne dla miejscowych a inne dla turystów. 

Z zagrożeń zdrowotnych – na obszarze Senegalu występuje szereg chorób tropikalnych. Na większość z nich na szczęście są szczepienia. Niestety, nie na malarię, przenoszoną przez komary. Dla krótkich pobytów dostępne są leki, które można przyjmować profilaktycznie. W przypadku dłuższych, niestety musi wystarczyć prewencja – moskitiery, repelenty, środki owadobójcze, zakrywanie ciała.

W Cap Skriing usytuowanych jest wiele hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Turyści najczęściej odwiedzający tą okolice to przede wszystkim francuzi i belgowie. Porozumiewanie się w języku angielskim jest możliwe, ale raczej w podstawowym zakresie. Typowa komunikacja miejska nie istnieje. Transport zbiorowy to żółte taksówki i lokalne busiki, które jeżdżą głównymi drogami w wybranym dla siebie kierunku. Zatrzymują się na przystankach, ale też i nie tylko i proponują oczekującym kierunek podróży.

Cap Skriing ma natomiast lotnisko. Loty odbywają się do Kapsztadu i do Paryża. 

Rynek nieruchomości w Cap Skirring

Korzystając z okazji sprawdziłam lokalne biuro nieruchomości. Porozmawiałam jak wygląda rynek, co się kupuje w okolicy i jak wysokie są ceny. 

Jeśli chciałbyś zamieszkać w Cap Skriing warto zwrócić uwagę na domy:

Mały dom 40mkw. położony na niedużej, działce (350mkw) 200 metrów od plaży kosztuje 95.000 Euro. Większe, o powierzchni 130 mkw. są wystawione za około 130.000 Euro. Natomiast luksusowa willa, 30 metrów od plaży zapewniająca przestrzeń około 500 mkw. może przejść w nowe ręce za 545.000 Euro.

Jeżeli myślisz o inwestycjach, to ciekawe będą apartamenty pod wynajem:

Budynek, idealny pod wynajem – składający się z dwóch apartamentów i dwóch lokali handlowych na parterze cenią na 120.000 Euro.

Budynek składający się z 5 apartamentów, z basenem w części wspólnej, położony 400 metrów od plaży wystawiony jest za 210.000 Euro. Możliwy zakup 2 apartamentów za 85.000 Euro lub 3 za 130.000 Euro.

Możesz też pomyśleć o wejściu w biznes turystyczny na szerszą skalę:

Ośrodek wypoczynkowy składający się z 12 apartamentów typu studio, z recepcją, basenem, salą restauracyjną to koszt 715.000 Euro. 

Jeżeli chcesz budować, możesz kupić grunt:

Ceny typowych działek budowlanych dla domów wahają się w przedziale 30 – 80 Euro za mkw. Im bliżej Oceanu, tym ceny idą mocniej w górę. 

Jeżeli potrzebne będą specyficzne tereny agencja podejmuje się je znaleźć. Grunty często należą do plemion i wtedy konieczne są pertraktacje ze starszyzną. 

Senegal i Cap Skirring

Senegal – państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Jest jednym z mniejszych krajów Afrykańskich. Zajmuje powierzchnię blisko 200.000 km kwadratowych (około ⅔ powierzchi Polski), a ludność Senegalu to 14,5 mln osób. Język urzędowy to francuski, ale często używane są języki plemienne. Kraj ten uzyskał niepodległość w 1960 roku. Odkryty przez portugalczyków w XV wieku, w okresie kolonialnym był kolonią francuską. 

Cap Skirring albo Cap Skiring – przylądek i miejscowość w południowo-zachodnim Senegalu u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego. Miejscowość jest kurortem turystycznym – działa tu wiele hoteli, a nad oceanem przez wiele kilometrów ciągnie się piaszczysta plaża.

#CapSkirring #CapSkiring #Senegal #Afryka #NieruchomosciAfryka #NieruchomosciSenegal #agataonieruchomosciach

[AS] 18-01-2020 Rynek nieruchomości w Cap Skirring w Senegalu (Afryka)

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.