Moja historia

Cieszę się, że odwiedziłeś mój blog i zaciekawiła Cię moja historia. Poniżej znajdziesz garść faktów z mojego dotychczasowego życia, w dużej mierze zawodowego. Zapraszam Cię na wycieczkę.

Agata Stradomska czyli ja. 

Edukacja:

Jestem z wykształcenia inżynierem papiernikiem, magistrem zarządzania, marketingowcem i pośrednikiem. Jako absolwentka kursu CIM, posiadam certyfikat “Advanced Certificate in Marketing”. Ukończyłam też program technik sprzedaży wg modelu Sandlera. W 2009 r. uzyskałam licencję Pośrednika w obrocie nieruchomościami nr 10641, wydaną przez Ministra Infrastruktury.

Jak trafiłam do branży:

Po ukończeniu studiów chciałam jak najszybciej osiągnąć stabilizację finansową, być niezależną. Ponieważ w moim zawodzie (inżynier papiernik) dobra praca była daleko od mojego rodzinnego miasta, a wsparcie logistyczne rodziny było mi jeszcze potrzebne, musiałam poszukać czegoś innego .. i tak trafiłam do działu marketingu w firmie z branży IT. Były to lata 90. Jako marketingowiec bardzo zazdrościłam handlowcom, że pracują z ludźmi, są wiecznie w ruchu. Pomimo tego, że moja kolejna praca związana była również z marketingiem, starałam się być blisko sprzedaży, towarzyszyłam handlowcom w spotkaniach. Bardzo mnie to pociągało. Chciałam też przestać pracować u kogoś, a zacząć działać na własną rękę.

Swoją działalność gospodarczą prowadzę od 2002 r. Próbowałam różnych dziedzin, ale znów na drodze pojawiła się sprzedaż. Tym razem jako agent ubezpieczeniowy, później – w krótkim czasie – jako menadżer współpracowałam w ramach dużej firmy finansowej z logo w kolorze pomarańczy. Zarządzając zespołem, rekrutując, wdrażając i pomagając agentom w terenie czułam pewien niedosyt. Praca podobała mi się, zarobki też… ale …niby na swoim, ale jednak w korporacji…

Dlatego zdecydowałam się na kolejny krok. A wybór trochę ułatwił przypadek. Chciałam kupić działkę, by wybudować na niej dom, i kiedy poszukiwałam ciekawej oferty pomyślałam… a dlaczego nie nieruchomości? Są klienci, ciągle w ruchu…, a ludzie lubią rozmawiać o nieruchomościach bardziej niż o ubezpieczeniach. Spotkanie z od lat nie widzianą koleżanką w kawiarni – kiedy okazało się, że obie kształcimy się na pośrednika – i decyzja – zakładamy własny biznes w branży nieruchomości. Poszukując różnych rozwiązań zdecydowałyśmy się nasze biuro prowadzić w ramach amerykańskiej sieci franczyzowej. Podobał nam się model działania, standardy obsługi klienta i międzynarodowa marka. Szukałyśmy innej jakości niż powszechnie spotykana na rynku. I tak w 2009 r. wystartowałyśmy w Łodzi z franczyzowym biurem nieruchomości pod marką z balonem. Po kilku latach prowadzenia tego biznesu postanowiłam zmienić lokalizację i przeniosłam się do stolicy.

Przez 6 lat byłam współwłaścicielką biura w Warszawie, którym również zarządzam. Moi wspólnicy to właściciele innego warszawskiego biura, w rozwój którego również byłam zaangażowana. Byłam także trenerem i menadżerem ds. PR w sieci.

Przez cały ten czas pracowałam też ze swoimi klientami – bo tego nie mogło zabraknąć – pomagałam w sprzedaży i wynajmie ich nieruchomości.  Ta adrenalina spotkania z klientem, rozmowa, możliwość pomocy mu to ta “wisienka na torcie”, która jest ważna w życiu.

Po 10 latach z tą marką zdecydowałam się na zmiany i zakończyłam współpracę z tą firmą. Od czerwca 2019 r. dołączyłam jako Team Leader do innej amerykańskiej sieci franczyzowej. Moim zadaniem był rozwój Market Center, dołączanie nowych agentów, wspieranie przy ich wdrożeniu, prowadzenie szkoleń i pomóc w osiąganiu jeszcze lepszych wyników najlepszym agentom – partnerom Market Center w Warszawie. W kwietniu 2020 r. zakończyłam ten etap kariery.

Obecnie rozwijam agencję nieruchomości działającą pod marką własną Białe Lwy  , która bardzo dynamicznie się rozwija. Szkolę i rozwijam agentów nieruchomości a także dzielę się swoimi przemyśleniami o doświadczeniami zarówno na blogu jak i na swoich stronach w mediach społecznościowych.

Agata prywatnie:

Kocham to co robię, i moja praca jest moją pasją. Prywatnie mam dorosłego syna. Mam czarnego małego pieska (suczkę) o imieniu Milka, która choć na wszystkich szczeka, to jest kochana. Dzięki niej nie mogę się “zapomnieć” i wyjść na 20 godzin 🙂 muszę co jakiś czas wrócić, aby ją wyprowadzić. Wprowadza pewien element stabilizacji domowej…  Czasem udaję się z moją przyjaciółką na wyprawy kulinarne, poznajemy smaki świata odwiedzając warszawskie restauracje. Lubię podróże.

Jaka jestem w pracy: 

Zawodowo staram się być poukładana, zaplanowana i zorganizowana… wszystko co pojawia się nagle powoduje, że mój kalendarz wali się jak klocki domina, ale po chwili ogarniam się i zmieniam plan – i jakoś się udaje. Jestem niecierpliwa. Wszystko chciałabym już, teraz, jutro, najpóźniej za tydzień.

Podsumowanie:

Pośrednik w obrocie nieruchomościami – licencja MI oraz PFRN nr 10641; licencja KIGN nr 1462
Zarządca nieruchomości  – licencja PFRN nr 28951
Specjalista PFRN w zakresie zarządzania najmem lokali mieszkalnych

Certyfikowany Negocjator na Rynku Nieruchomości nr 0052
Menadżer biur nieruchomości i agent nieruchomości od 2009 r.
Członek Warszawskiego Stowarzyszenia w Obrocie Nieruchomościami (WSPON)

Posiada Advanced Certificate in Marketing wydany przez Brytyjski Chartered Institute of Marketing oraz ukończyła programy szkoleniowe: “Innowacyjne techniki sprzedaży wg modelu Sandler Selling System” oraz “Wdrożenie umiejętności sprzedaży” przygotowujący do wdrożenia modelu w organizacji i szkolenie “Przywództwo sytuacyjne SLII”.

Cały czas się edukuje uzupełniając wiedzę o szkolenia z zakresu komunikacji i pracy z ludźmi oraz tematów merytorycznych.

Poznaj mnie lepiej:
Agata Stradomska
Agata Stradomska
Na moim profilu zawodowym w Goldenline: https://www.goldenline.pl/agata-stradomska
Na profilu Facebook: https://www.facebook.com/agata.stradomska
Na stronie Facebook: https://www.facebook.com/stradomska.agata
Na profilu LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/agatas

Napisz do mnie: [email protected]