uniknąć pośredników

Agentom dziękujemy – jak w dzisiejszych czasach uniknąć pośredników?

Mam mieszkanie (dom, działkę, lokal) na sprzedaż. Chcę sprzedać szybko, drogo i oczywiście bezpośrednio! Jak więc do tego podejść? Jak zaplanować działania, aby skutecznie uniknąć na swojej drodze pośredników?

Oto kilka wskazówek jak uniknąć pośredników:

  1. Nie dawaj ogłoszenia – bo jeżeli zamieścisz ofertę na którymś z popularnych portali ogłoszeniowych – zaraz się rozdzwonią. Będą pytać, proponować, mówić coś o klientach, umowach, prowizjach, portalach…
  2. Jeśli jednak bardzo chcesz zamieścić ogłoszenie, możesz ograniczyć liczbę kontaktów od pośredników pisząc: “Pośrednikom dziękuję”. Pamiętaj, aby zapisać to w pierwszym zdaniu, bo nie wszyscy czytają więcej niż początek opisu. Ta metoda może nie być w pełni skuteczna i jakiś pośrednik jednak się przemknie.
  3. Nie odbieraj telefonu dzwoniącego z nieznanego numeru. Kiedy ktoś zadzwoni – najpierw sprawdź w google czy to czasem nie pośrednik. Jeśli tak – wpisz go w swój telefon z hasłem “Agent, nie odbieraj”! Pomocne, jeśli agenci dzwonią dwa razy.
  4. Nie wieszaj baneru – ani na balkonie, ani nigdzie. Jakiś pośrednik może go dostrzec i zadzwonić.
  5. Powiedz sąsiadom i znajomym, że sprzedajesz bezpośrednio mieszkanie (dom itp..), mając nadzieję, że ktoś z nich lub ich znajomych kupi.

Jeżeli Twoja oferta jest bardzo atrakcyjna, z pewnością ktoś ze znajomych lub ich bliskich będzie reflektować. Jeśli jednak nie udało Ci się znaleźć klienta bezpośrednio, tak szybko jak na to liczyłeś – warto, abyś zastanowił się dlaczego “ja tak nie cierpię pośredników” – i być może rozważył “czy bardziej chcę nie dać komuś zarobić, czy bardziej sprzedać nieruchomość”?

Oto kilka faktów dotyczących sprzedaży bezpośredniej:

  1. Sprzedając bezpośrednio najprawdopodobniej sprzedasz taniej – wynika to najczęściej z mniejszego zasięgu promocji oraz mniejszych doświadczeń w negocjowaniu ceny nieruchomości.
  2. Sprzedając bezpośrednio najprawdopodobniej będziesz sprzedawać dłużej – masz większą szansę popełnić błędy, takie jak nieodpowiednia cena, słaba promocja, zła prezentacja oferty.
  3. Sprzedając bezpośrednio sam angażujesz swój czas w pokazywanie mieszkania (domu itp..), zbieranie i udzielanie informacji czy kwestie organizacyjne związane z przygotowaniem umowy.
  4. Sprzedając bezpośrednio upubliczniasz swój nr telefonu (często też adres e-mail) i narażasz się na kontakty nie tylko od zainteresowanych Twoją nieruchomością, ale też od osób dzwoniących w innych sprawach.
  5. Sprzedając bezpośrednio jesteś zdany sam na siebie.

Tak, nie każdy kto nazywa się agentem (pośrednikiem) jest odpowiednio fachowy, zaangażowany, pomysłowy. Jak w każdej branży – są osoby takie i takie. Ale może zamiast unikać pośredników, lepiej rozeznać się w temacie i wybrać jednego agenta, odpowiedzialnego za cały proces marketingu i sprzedaży nieruchomości, który dodatkowo “ogarnie” kontakty z innymi pośrednikami i ich klientami? Moi Klienci unikają pośredników właśnie w taki sposób.

 

Agata Stradomska 20-03-2018 Agentom dziękujemy – jak w dzisiejszych czasach uniknąć pośredników

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *