Jak sprzedać dom lub mieszkanie zimą?

Jak sprzedać dom lub mieszkanie zimą?

Zimowa pora nie sprzyja oglądaniu nieruchomości. Trzy główne powody, dla których tak się dzieje to: zimno, święta i ferie. Dlatego w grudniu, styczniu i lutym sprzedaż nieruchomości może okazać się nie lada wyzwaniem. Jak sprzedać dom lub mieszkanie zimą? Oto kilka wskazówek:

Szybsze zamknięcie transakcji

Osoby poszukujące domu lub mieszkania o tej porze roku zazwyczaj są bardziej zmotywowane do szybkiego zakupu. Chcą zamknąć transakcję w starym roku (grudzień) lub zrealizować roczny cel, a rok właśnie się kończy lub nawet zakończył 🙂 Typowo w okresie zimowym jest mniej osób zwiedzających nieruchomości dla rozrywki. Dlatego, kiedy już pojawia się zainteresowany, warto zbadać jak najszybciej jego potrzeby i pomóc w podjęciu decyzji. “When you close, stay close” – ma o tej porze roku zdecydowanie większe znaczenie. 

Ciepło i przytulnie

Szczególnie zimą ciepło i przytulnie nabiera znaczenia. Ogrzej wnętrze poduszkami i kocami, stosuj ciepłe kolory, zasłony. Zapewnij dużo światła a także zadbaj o świąteczne, noworoczne lub po prostu zimowe dekoracje. Zapal świece. Pozwól klientom, aby we wnętrzu czuli się miło i ciepło. Ustaw poziom ogrzewania zapewniając optymalną temperaturę. Zaparz herbaty z dodatkiem malin, miodu czy odrobiny ziół. Zresztą, zapach tej herbaty, goździków, pomarańczy albo domowego ciasta zdecydowanie poprawiają nastrój. Jeśli w domu jest kominek, koniecznie go rozpal lub włącz kominek elektryczny. Stworzysz przyjemną i ciepłą atmosferę. 

Pierwsze wrażenie

Zadbaj o wejście do domu lub mieszkania. Po pierwsze zapewnij dobrą i estetyczną wycieraczkę, aby goście mogli wyczyścić obuwie ze śniegu czy soli. Po drugie przygotuj odpowiednie miejsce, gdzie będzie można zawiesić wierzchnie okrycia. Jeśli sprzedajesz dom koniecznie odśnież przed wejściem, a także przed podjazdem do garażu. Zadbaj o frontowy ogród – dekoracje i światła zrobią dobrą robotę. Koniecznie włącz oświetlenie zewnętrzne, aby klienci bez problemu dotarli pod właściwy adres.

Bierz pod uwagę nadzwyczajne okoliczności

Udając się na prezentację domu lub mieszkania zimą zawsze przygotuj się na niespodziewane sytuacje – wolniejszy dojazd, awarie komunikacyjne, korki na drodze itp. Jeśli będziesz przed czasem wykorzystasz dodatkowe minuty na lepsze przygotowanie wnętrza do prezentacji. Zaskakujące sytuacje mogą także przydarzyć się Twoim klientom, którzy być może po raz pierwszy docierają w tą okolicę. Zadbaj o ich komfort dojazdu, rekomendując najlepszą drogę. Miej też tolerancję dla ich spóźnienia, które może wynikać z okoliczności, na które się nie przygotowali. Dlatego jeśli chcesz umówić dwie prezentacje na ten sam dzień – zachowaj między nimi dłuższy odstęp.

Sprzedaż domu lub mieszkania zimą może nie jest łatwa, ale może być bardzo przyjemna i owocna. A nowe znajomości zawarte w ciepłym wnętrzu pomimo mroźnej aury mogą zapewnić przyszłe transakcje i polecenia!

[12-12-2021] Jak sprzedać dom lub mieszkanie zimą? AS

Agata Stradomska Autor

Moją pasją są nieruchomości. Od ponad 10 lat pomagam klientom sprzedawać i wynajmować mieszkania, domy i działki. Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość - zapraszam do kontaktu. Zadzwoń: tel: 662-307-207 lub napisz: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *